image image
Kursy przedmałżeńskie
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 WRZEŚNIA 2018

1. Od wczoraj z okazji Roku św. Ojca Pio trwa triduum przygotowujące do 100. Rocznicy Stygmatów i 50. rocznicy śmierci tego świętego, które prowadzi br. Błażej Strzechmiński. Jeszcze jutro o godz. 18.30 zapraszamy na trzecią część zatytułowaną „Stygmaty – objawienie cierpienia człowieka”. Również jutro, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Grupy Modlitwy oraz czcicieli Ojca Pio w salce św. Franciszka.

2. Jeszcze dziś o godz. 14.30 specjalna Msza św. rozpoczynająca przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w naszej Parafii.

3. W tym tygodniu:

• W poniedziałek – święto Stygmatów św. Franciszka. Rocznica sowieckiej napaści na Polskę. O godz. 10.30 Msza św. w int. Sybiraków w kościele św. Barbary a następnie o godz. 12.00 uroczystość przed Pomnikiem Zesłańców. Zapraszamy wszystkich Sybiraków, ich rodziny, opiekunów oraz mieszkańców Nowej Soli.

• We wtorek – Święto św. Stanisława Kostki patrona Młodzieży i Patrona Polski. O godz. 18.30 Msza św. w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

• W piątek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

• W przyszłą niedzielę – o godz. 18.00 nabożeństwo a o godz. 18.30 Msza św. dla Grupy Modlitwy św. Ojca Pio i Grona Wspierających Ubogich.

4. Ponawiamy zaproszenie, dla chłopców od 3 klasy Szkoły Podstawowej chcących zostać ministrantami, na zbiórkę we wtorek o godz. 17.00, na parkingu przy kościele.

5. Wszystkie dzieci należące do Oazy zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 17.15, a później na Eucharystię. Także na to spotkanie zapraszamy tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.

6. Zgodnie z zapowiedzią, wszystkie wspólnoty naszej parafii zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00, a w niedzielne popołudnie na wspólne ognisko. Więcej szczegółów u liderów grup i w ogłoszeniach.

7. Młodzież z klas 7 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, którzy w tym roku rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 a później na spotkanie organizacyjne w kościele.

8. Najbliższy kurs przedmałżeński weekendowy w naszej parafii odbędzie się w dniach 28 - 30 września. Kursy przedmałżeńskie prowadzimy tylko dla par narzeczonych. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej parafii.

9. Od września w kaplicy szpitalnej w Nowej Soli jest w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Kapelan szpitala, zwraca się z serdeczną prośbą do osób odwiedzających pacjentów w szpitalu, o pomoc w dotarciu swoich bliskich do kaplicy szpitalnej i jednocześnie zaprasza do wspólnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

10. W Rokitnie od 12 do 14 października br. odbędą się rekolekcje dla małżeństw, tzw.: DIALOG WE DWOJE. Jest to cykl spotkań konferencyjno-warsztatowych prowadzonych przez pary małżeńskie i kapłana na temat dobrej komunikacji. Jest to nieoceniona pomoc dla pragnących wzmocnić więzi małżeńskie. Informacja i zgłoszenia pod nr tel. 505 148 541.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny. Jednocześnie informujemy, że w przyszłym tygodniu, będzie można nabyć nowy numer Głosu św. Antoniego.

12. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli + Jadwiga Pelian lat 84, + Bogdan Drzymała lat 80, + Laura Bajor noworodek i +Franciszek Pajchrowski lat 88. Za nich oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj48
Wczoraj110
W tygodniu762
W miesiącu3778
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)731078

Currently are 21 guests online