image image image
Spotkanie Młodych w Wołczynie 2019...
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
1 procent dobra

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019

1. Dziś Dzień Matki. Maryi Matce oddajemy w opiekę wszystkie Mamy świata. Te kobiety, które już są Mamami, a także te, które nimi będą, aby tak jak Maryja do końca kochały i były wierne, a ich dzieci darzyły je miłością i szacunkiem. Oddajemy Maryi również zmarłe Mamy prosząc o łaskę życia wiecznego.

2. Dziś obchodzimy 180. rocznicę kościoła św. Antoniego. – Msza św. dziękczynna o godz. 13.00.

3. Również dziś Nowosolskie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Odrodzenie” serdecznie zaprasza na Festyn z okazji Dnia Dziecka „Trzeźwi rodzice dzieciom”. Festyn odbędzie się w godzinach od 11.00 do 17.00 przy naszym kościele św. Antoniego. Dlatego parking przy kościele jest zamknięty. W programie: gry i zabawy dla dzieci, punkt gastronomiczny i punkt konsultacyjny.

4. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 17.30 a w tygodniu o godz. 18.00. W kościele św. Barbary od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Od soboty natomiast zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o tej samej porze.

5. Od poniedziałku przeżywać będziemy Dni Krzyżowe. Są to trzy dni, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, błagalnej modlitwy o urodzaj, zachowanie od klęsk żywiołowych i prośba o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. Każdego dnia rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 18.30 w kościele św. Antoniego, aby następnie w poniedziałek przejść do kościoła św. Barbary prosząc, aby strzegła nas od klęski ognia i wody, we wtorek przejdziemy na cmentarz modląc się o wybawienie „od nagłej a niespodziewanej śmierci” a w środę przejdziemy pod Pomnik Sybiraków, modląc się o wybawienie od „głodu i wojny”.

6. W środę w kościele św. Barbary o godz. 19.00 br. Marek Machudera, z okazji 30. rocznicy swych święceń kapłańskich, odprawi Mszę św. za katechetów „swego pokolenia” czyli z lat 70-tych: śp. br. Adama Białka i śp. br. Bogusława Piechutę.

7. W czwartek po Mszy św. o godzinie 18.30 w kościele św. Antoniego odbędzie się koncert Orkiestry kameralnej oraz chóru z Senftenbergu, miasta partnerskiego Nowej Soli.

8. W piątek, rozpocznie się wiosenna sesja „Szkoły Maryi”. Szczegóły na plakacie.

9. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota i Niedziela miesiąca. W sobotę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza o godz. 8.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 zmiana tajemnic Różańca Świętego i spotkanie Zelatorów.

10. Od 1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja na studia magisterskie z teologii katolickiej w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym w Zielonej Górze. Szczegóły na stronie internetowej uczelni.

11. Informacje o miejscach i formach wakacyjnego wypoczynku dla młodzieży organizowanych przez Zakon Kapucynów, znajdują się na plakatach.

12. Nasza parafia organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Zapisy u br. Grzegorza. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.

13. W dniach od 19 do 21 lipca organizowane są rekolekcje prowadzone przez o. Johne’a Bashobore. Szczegóły na plakatach. Zapisy przez stronę internetową wydarzenia.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś po Mszach św. można nabyć również płytę z filmem o świętej Weronice Giuliani pt. „Przebudzenie Giganta”. Płytę można zakupić w cenie 30 zł a dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie wspólnoty klarysek kapucynek w Krakowie.

15. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:+Kazimierz Matuszewski lat 95, + Bogdan Słodownik lat 61, + Kazimiera Markowiak lat 91 i :+ Marianna Orzełek lat 74. Za nich oraz za wszystkich z naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj268
W tygodniu2
W miesiącu5914
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)801204

Currently are 9 guests online